Trăind cum a trăit Isus (Zac Poonen) - Biblioteca Creștină
Trăind Cum A Trăit Isus - Biblioteca Creștină

Trăind cum a trăit Isus

Zac Poonen

Zac PoonenVă prezentăm două conferințe, susținute de Zac Poonen, având tema: Trăind cum a trăit Isus.

Dorim ca inimile dumneavoastră să fie binecuvântate prin aceste mesaje cu harul de a deveni mai mult ca Isus Hristos!

Pastorul indian Zac Poonen s-a născut în 1936, în New Delhi, fiind lider al unei biserici evanghelice din India. Fost angajat al marinei indiene, demisionează din acest post pentru a se dedica în întregime muncii spirituale. Slujește Domnului în India timp de peste 50 de ani ca învățător al Bibliei. El are responsabilitate pentru un număr de biserici în India și în străinătate.

El a avut un program săptămânal de emisiuni pe teme biblice la radio, a scris peste 25 de cărți și numeroase articole. Mesajele sale sunt disponibile pe CD-uri audio și DVD-uri video. O mare parte din aceste materiale se pot găsi, gratuit, în limba engleză, pe website-ul CFC Bangalore.

La fel ca și ceilalți prezbiteri din CFC, și Zac Poonen se susține pe sine și familia sa prin “facerea corturilor” și nu primește nici un salariu pentru serviciile sale. El nu primește nici o redevență pentru niciuna dintre cărțile sale, CD-uri sau DVD-uri, care sunt publicate de către Christian Fellowship Center (Centrul Creștin de Părtășie), Bangalore.

Ascultă mesajele audio

Conferința 1